NEDEN YURT ?

"Anne Kucağı Baba Ocağı Gibi..."


Üniversitenin ilk yılları için nerede yaşayacağına karar vermek oldukça zor. Kampüse yakın olan; ancak hiç tanımadığın biri veya birileriyle aynı odayı, banyoyu ve mutfağı paylaşmak ya da kampüsten biraz daha uzak bir yerde, yalnız yaşayacağın bir ev tutmak gibi seçeneklere sahipsin. Kampüsün içinde ya da yakınlarında bulunan bir yurtta yaşamayı seçmek, üniversitenin ilk yılı için en doğru karar olabilir. Çünkü yurt hiç çaba göstermeden pek çok yeni insanla tanışabilmen, kampüse ve yeni hayatına daha kolay alışman için en ideal seçenek olacaktır. Özellikle çekingen ve içe dönük bir insansan, üniversitenin ilk yılında ev kiralamak yeni insanlarla tanışmana, kampüse alışmana ve sosyal aktivitelere katılmana engel olabilir.
Tüm olumsuz özelliklerine rağmen üniversitenin ilk yılını yurtta geçirmek en iyi seçim olacaktır. Çünkü odanda, koridorda ve binada seninle aynı yaşlarda olan, çok sayıda öğrenci olacak. Kalabalık bir ortamda yemek yiyeceksin ve yaşayacaksın. Bu da hiç bir çaba göstermeden yeni arkadaşlar edinmenin en kolay yolu. Bunların yanı sıra yurt yaşamını hayatında yalnızca bir defa (eğer seversen, birkaç yıl boyunca) deneyimleme şansın olacak. Böylece senden çok farklı karakterlere ve ilgi alanlarına sahip insanları tanıyacaksın; sabrı, hoşgörüyü ve empati kurmayı öğreneceksin ve pek çok yeni deneyim yaşayacaksın. Ayrıca yurt hayatı, üniversiteye yeni başlayan, evini özleyen, kampüsü keşfetmeye çalışan ve üniversite hayatına alışmayı deneyen, senin gibi çok sayıda öğrenciyle bir arada olacağın anlamına geliyor. Yurt hayatının avantajlarından biri de kolay bir yaşam sunuyor olması. Yurtlar internet bağlantısı, odanın her zaman sıcak olması, yemekhane ve kantinlerin bulunması, kütüphanenin ve çalışma odalarının var olması gibi pek çok özelliğe sahipler.

Ayrıca desteğe ya da yardıma ihtiyacın olduğunda sana cevap verebilecek pek çok insanın yakınlarında bulunması da yurtların avantajları arasında yer alıyor. Pek çok olumlu özelliğinin yanı sıra yurt hayatının da olumsuz özellikleri var. Odada olmadığın zamanlarda değerli eşyalarını kilitli bir dolapta tutman, pencereleri kapatman ve kapıyı kilitlemen gerekiyor. Ayrıca yurtta oda arkadaşınla ya da yurtla ilgili bir problem yaşadığında yurtların destek birimlerine başvurmak çözüm bulmak için en doğru seçenek olacaktır. "Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adres

Şehit Murat Demir Mah. Hilmi Sönmez Cad. No: 51                    
Merkez/DÜZCE, PK 81620


Bize Ulaşın

Eposta: info@erkonkizogrenciyurdu.com
Telefon: +9 (0) 380 541 42 44 
Faks: +9 (0) 380 541 42 46
Mobil: +9 (0) 549 541 42 47

Bağlantılar

Facebook
İnstagram
Twitter


Geri Bildirim

Lütfen fikirlerinizi, sorularınızı ve önerilerinizi bize gönderin! Herhangi bir geribildirim takdir edilecektir.

Telif Hakkı © Erkon Kız Öğrenci Yurdu - Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım ve Seo : SERİ ÇÖZÜM

ETİKETLER

Kyk Devlet Kız Yurtları, kyk kız yurtları olan özel yurtlar, Düzce kız öğrenci yurdu, düzce özel kız öğrenci yurdu, düzcedeki kız yurtları, düzce üniversitesi kyk, neden yurtta kalmalıyım, Kız Öğrenci Yurtları Ve Fiyatları, kız öğrenci yurtları (tümü) olan özel yurtlar, düzce yurt, düzce üniversitesi, düzce özel yurt, yurt rehberi, yurt bul, yurtlar burada, düzce yurt, düzce yurtlar, düzce yurtları, düzce kız yurtları, düzce kız yurdu, düzce kız öğrenci yurtları, düzce özel yurtlar, düzce öğrenci yurtları, kız yurtları,