NEDEN YURT ve ERKON

"Anne Kucağı Baba Ocağı Gibi..."

Üniversitenin ilk yılları için nerede yaşayacağına karar vermek oldukça zor. Kampüse yakın olan; ancak hiç tanımadığın biri veya birileriyle aynı odayı, banyoyu ve mutfağı paylaşmak ya da kampüsten biraz daha uzak bir yerde, yalnız yaşayacağın bir ev tutmak gibi seçeneklere sahipsin. Kampüsün içinde ya da yakınlarında bulunan bir yurtta yaşamayı seçmek, üniversitenin ilk yılı için en doğru karar olabilir. Çünkü yurt hiç çaba göstermeden pek çok yeni insanla tanışabilmen, kampüse ve yeni hayatına daha kolay alışman için en ideal seçenek olacaktır. Özellikle çekingen ve içe dönük bir insansan, üniversitenin ilk yılında ev kiralamak yeni insanlarla tanışmana, kampüse alışmana ve sosyal aktivitelere katılmana engel olabilir.

Tüm olumsuz özelliklerine rağmen üniversitenin ilk yılını yurtta geçirmek en iyi seçim olacaktır. Çünkü odanda, koridorda ve binada seninle aynı yaşlarda olan, çok sayıda öğrenci olacak. Kalabalık bir ortamda yemek yiyeceksin ve yaşayacaksın. Bu da hiç bir çaba göstermeden yeni arkadaşlar edinmenin en kolay yolu. Bunların yanı sıra yurt yaşamını hayatında yalnızca bir defa (eğer seversen, birkaç yıl boyunca) deneyimleme şansın olacak. Böylece senden çok farklı karakterlere ve ilgi alanlarına sahip insanları tanıyacaksın; sabrı, hoşgörüyü ve empati kurmayı öğreneceksin ve pek çok yeni deneyim yaşayacaksın. Ayrıca yurt hayatı, üniversiteye yeni başlayan, evini özleyen, kampüsü keşfetmeye çalışan ve üniversite hayatına alışmayı deneyen, senin gibi çok sayıda öğrenciyle bir arada olacağın anlamına geliyor. Yurt hayatının avantajlarından biri de kolay bir yaşam sunuyor olması. Yurtlar internet bağlantısı, odanın her zaman sıcak olması, yemekhane ve kantinlerin bulunması, kütüphanenin ve çalışma odalarının var olması gibi pek çok özelliğe sahipler.

Ayrıca desteğe ya da yardıma ihtiyacın olduğunda sana cevap verebilecek pek çok insanın yakınlarında bulunması da yurtların avantajları arasında yer alıyor. Pek çok olumlu özelliğinin yanı sıra yurt hayatının da olumsuz özellikleri var. Odada olmadığın zamanlarda değerli eşyalarını kilitli bir dolapta tutman, pencereleri kapatman ve kapıyı kilitlemen gerekiyor. Ayrıca yurtta oda arkadaşınla ya da yurtla ilgili bir problem yaşadığında yurtların destek birimlerine başvurmak çözüm bulmak için en doğru seçenek olacaktır. 

Yurdumuz Kız Öğrenci Yurdu olarak tasarlanmış, öğrencilerin en uygun ortamda konaklama, ders çalışma ve sosyal yaşamları ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde projelendirilmiş ve inşa edilmiştir.

Düzce’deki kız öğrenci yurtları içinde bizi ayrıcalıklı kılan; Yurt idaresi tarafından hazırlanan sosyal ve kültürel faaliyetler, Profesyonel ve güler yüzlü personel, tam teçhizatlı revir, Asansör, Özel ısı ve ses yalıtımlı pencereler, Kolay alev almayan ve hijyenik maddelerden yapılmış oda zeminleri, yangın ve deprem güvenliği, M.E.B. tarafından istenilen depreme dayanıklılık raporu, otopark, Jeneratör, paratoner, su deposu, doğalgaz ile ısıtmalı sistem, gözünüzü arkada bırakmayacak yaşam alanları, kolay ulaşım imkanı, yurt-kampüs arası servis hizmeti, 7/24 gece görüşlü kamera ile özel güvenlik hizmeti, gece görevlisi, tüm odalarda dahili telefon, bazalı ve ranzalı yataklar, buzdolabı, periyodik oda temizliği, kantin, kafeterya, çamaşırhane ve ütü hizmeti, her odada tv, kablolu yayın, huzurlu ortamıyla etüt salonu ve bilgisayar odası, muhteşem teras keyfi, oyun odası, 7/24 internet hizmeti, yangın ve güvenlik alarm sistemi, kitaplık, Fitness salonu, Türk hamamı, geniş ve ferah yaşam olanakları, gıda teknikeri kontrolünde hazırlanan açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği, mimarlık ve mühendislik öğrencileri için çizim masası ayrıca keyifli vakit geçirmeleri için tenis masası ile otel hizmeti sunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Geleneksel Türk misafirperverliğini ve aile sıcaklığını, yurtlarımızda kalan öğrencilere yaşatmak, güler yüzlülüğü onlarla paylaşmak, özgün kurum kültürümüzü ve kaliteli hizmet anlayışımızı sürekli geliştirerek tüm illerimizde de hizmet ağımızı yaygınlaştırarak hizmetimizi iyileştirmek..

VİZYONUMUZ

Kalite ve üstün hizmet standartı anlayışımız ile tüm Türkiye'de hizmet verebilmek ve sektöredeki lider, öncü ve örnek olma konumumuzun sürekliliğini devam ettirmek...

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Kendine güvenen, ne istediğini bilen, kararlı, gelişime açık, hedefleri olan, kendine ve diğer insanlara saygı duyan doğru kişileri kurumumuza kazandırmak, etkililik sistemleri ile üstün başarı gösterenleri ortaya çıkarmak, artı değer katanları ödüllendirmek, kariyer planları ile başarıyı desteklemek, eğitim ve gelişimi çalışma sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak devam ettirmek ve çalışanlarımıza bir ‘kıymet’olma duygusunu hissettirerek çalışan memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak, İnsan Kaynakları politikamızın özünü oluşturmaktadır.

Herkesin kendini değerli hissettiği bir ortam,
Katılıma değer veren ve dinlemeye açık bir yönetim anlayışı,
Eğitim ve gelişimin önemsendiği ve teşvik edildiği bir çalışma sistemi,
Ödüllendirilen katma değer,
Merkezi yönetim anlayışından uzak, esnek ve fikir özgürlüğünü teşvik eden bir yapı...

İNSAN KAYNAKLARI MİSYONU

Sektöründe öncü olan Erkon Kız Öğrenci Yurtları çalışanlarının potansiyellerini ortaya çıkaracakları katılımcı bir çalışma ortamı yaratır ve gelişimlerini destekler, teşvik eder. İnsan Kaynakları yönetiminin misyonu, Erkon Kız Öğrenci Yurtlarının iletişim alanında uzmanlaşmış profesyoneller ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen kurum olmasını sağlamaktır.

İNSAN KAYNAKLARI VİZYONU

Müşteri memnuniyetine odaklı, katılımcı, topluma karşı sorumlu, kültürlere ve etik değerlere karşı saygılı, kazanmak kadar kaybetmeyi de bilen, kendi gelişimine önem veren, kendi kendini motive eden, performansını kendi yöneten, insana değer veren çalışanlarımızın etkililiğini, katılımını ve kararlılığını arttırarak çalışan memnuniyetimizi en üst düzeyde tutmak ve iletişim sektöründe en çok tercih edilen şirket konumunu korumayı sağlamaktır.

Publish your website to a local drive, FTP or host on Amazon S3, Google Cloud, Github Pages. Don't be a hostage to just one platform or service provider.

Just drop the blocks into the page, edit content inline and publish - no technical skills required.

Adres

Şehit Murat Demir Mah. Hilmi Sönmez Cad. No: 51                    
Merkez/DÜZCE, PK 81620


Bize Ulaşın

Eposta: info@erkonkizogrenciyurdu.com
Telefon: +9 (0) 380 541 42 44 
Faks: +9 (0) 380 541 42 46
Mobil: +9 (0) 549 541 42 47

Bağlantılar

Facebook
İnstagram
Twitter


Geri Bildirim

Lütfen fikirlerinizi, sorularınızı ve önerilerinizi bize gönderin! Herhangi bir geribildirim takdir edilecektir.

© Telif Hakkı 2016 ve Sonrası Erkon Kız Öğrenci Yurdu - Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : Seri Çözüm